Pro kulové kohouty MSA přiletělo největší sériově vyráběné transportní letadlo na světě

27.10.2017

Dva kulového kohouty obřích rozměrů vyrobené společností MSA transportovalo na konci října největší sériově vyráběné transportní letadlo na světě - Antonov An-124 Ruslan (v označení NATO: "Condor").  Kulové kohouty mají velikosti 56“ (průměr otvoru koule 140cm), celkovou výšku 3.4m, šířku 2.7m a jeden kus váží neuvěřitelných 38 tun.   

Kulové kohouty jsou určeny pro přepravu zemního plynu na jednom z páteřních plynovodů pro dálkový rozvod a distribuci plynu v Saudské Arábii. Potrubí bude zprovozněno začátkem listopadu.

Výroba a zkoušky probíhaly pod důsledným dozorem nezávislých inspektorů zákazníka i koncového uživatele Saudi Aramco.

Armatury jsou zvláštní nejen svou velikostí, ale rovněž specifickými požadavky zákazníka jak na těsnící prvky (kovová sedla a koule se speciálním tvrdokovem), tak i na náročné tlakové a funkční zkoušky. Armatury prošly úspěšně všemi zkouškami a po aplikaci nátěru vhodného pro pouštní podmínky byly ukotveny na kotvící rámy speciálně zhotovené pro fixaci v leteckém speciálu.

Věříme, že budou dlouhodobě sloužit koncovému uživateli k plné spokojenosti a stabilním dodávkám zemního plynu jak pro průmysl, tak pro domácnosti.  


Katalogy
Reference
Ke stažení