Ruský národní tým se připravuje v Moravskoslezské armaturce

Ruský národní tým se připravuje v Moravskoslezské armaturce

23.11.2018

Ve dnech 19. až 23. listopadu 2018 připravují odborníci z MSA,a.s. ruský národní tým na mistrovství světa v  soutěži WordSkills, které se koná pravidelně každé dva roky a účastní se ho na 80 států.

Cílem mezinárodní soutěže Worldskills, jejíž tradice sahá do 1940, je vyhledávat mladé talenty v různých oblastech,porovnávat jejich schopnosti a dovednosti a pomáhat jim úspěšně se zapojit do řešení konkrétních pracovních procesů tak, aby maximálně využili svůj potenciál. Soutěž Worldskills probíhá ve více než 50 profesních disciplínách, kde samotné znalosti na vítězství nestačí - během soutěže je potřeba projevit také schopnosti dosahovat cílů jak samostatně, tak také v rámci týmových úkolů. O vítězi rozhoduje mezinárodní porota složená z expertů, kteří posuzují rychlost, kvalitu i originalitu provedení zadaného projektu.

Ruský tým je čerstvým vítězem evropského mistrovství Worldskills. V MSA, a.s. (které je předním výrobcem světových armatur) se připravuje na světové finále soutěže, které se uskuteční v srpnu 2019 v ruské Kazani. Domácí tým v něm má oprávněně ty nejvyšší medailové ambice. V evropské konkurenci 28 států získalo Rusko celkem 19 medailí, z toho 9 zlatých, 8 stříbrných a 2 bronzové. Na druhém místě skončilo Rakousko před třetí Francií. Vedení ruského týmu Worldskills si Moravskoslezskou armaturku vybralo jako úspěšnou součást ruské skupiny Chelpipe Group, kde se v rámci přípravy zaměří především na oblast štíhlé výroby – propojením teoretického výkladu s možností řešit konkrétní zadání přímo v prostředí výrobního závodu MSA, a.s.

Tým na světový šampionát připravují zkušení lektoři Vladimir Letsky a Alexander Fedotov, kteří s týmem  mladých expertů v praxi vyzkoušejí disciplíny, které je mohou čekat v ostře sledovaném finále WorldSkills 2019. Za své hlavní konkurenty v boji o medaile považuje ruský národní tým hlavně obhájce zlata z Abu Dhabi 2017 - Čínu, a dále Jižní Koreu, Brazílii a Švýcarsko.

V Rusku se soutěž Worldskills těší mimořádné popularitě, o čemž svědčí mj. osobní gratulace ze strany ruského předsedy vlády Dmitrije Medveděva bezprostředně po vítězství v zářijovém EuroSkills v maďarské Budapešti. Sám prezident Ruské federace Vladimir Putin zase označil soutěž Worldskills „vstupenkou do budoucnosti“.

Ruský národní tým setrvá v Moravskoslezském kraji po celý týden.  Ve čtvrtek 22. listopadu je v areálu MSA připraveno setkání zástupců vedení společnosti, zástupců ruského národního týmu a médii. O tento press trip byl velký zájem, o čemž svědčí 15 přihlášených médií z celé republiky. Kromě Hlučínska se chystá navštívit také průmyslovou oblast Dolní Vítkovice a městskou památkovou rezervaci Štramberk.

Katalogy
Reference
Ke stažení