Dodávky armatur pro Tehran Jonoob

18.10.2016

V letošním roce jsme podepsali zhruba 70 mil. kontrakt s íránskou inženýrskou společností Tehran Jonoob. Předmětem smlouvy je dodávka kulových kohoutů v největší vyráběné světlosti 56“.

„Objednané kulové kohouty jsou určené pro projekt IGAT6. IGAT je zkratka pro Iranian Gas Trunk-Line, což je linie potrubí o průměru 42“ - 56“, která distribuuje zemní plyn z rafinérií na jihu Íránu po celé zemi a napojuje se i na plynovody vedoucí do okolních států,“ popisuje projekt manažer prodeje na trh Blízkého východu,pan Mgr. Michal Novák.

„Jedná se o první velkou zakázku do Íránu po uvolnění mezinárodních sankcí. Zároveň tak navazujeme na naše úspěšné reference z tohoto teritoria z let před sankcemi. Expedice armatur MSA pro tuto objednávku jsou plánovány na říjen až prosinec 2016,“ vysvětluje obchodní ředitel pan Roman Baláž.

Připomeňme, že spolupráce s Íránem má v MSA již dlouhou historii. V roce 2002 jsme uzavřeli smlouvu s naším agentem a exkluzivním zástupcem na tomto trhu. Ten zajistil registraci MSA u iránské státní společnosti NIGC a dalších firem,což bylo základním předpokladem pro působení na místním trhu. Postupně jsme získávali významné zakázky na dodávky kulových kohoutů pro různé plynovody a kompresní stanice v Íránu, objem obchodu se pohyboval kolem 6-8 mil. EUR ročně do doby, než byly na Írán uvaleny sankce OSN a EU. Po zrušení sankcí v lednu 2016 začínáme s Íránem znovu obchodovat, o čemž svědčí podepsaný kontrakt pro projekt IGAT 6.

V rámci navazování nových kontaktů a propagace naši značky na íránském trhu jsme se společně se zástupci dalších firem z ruské skupiny ČTPZ zúčastnili také významného veletrhu Iran Oil Show, který se konal v Teheránu. Jedná se o jeden z největších veletrhů zaměřených na sektor ropy a zemního plynu na světě. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 2000 vystavovatelů z 35 zemí světa.

Katalogy
Reference
Ke stažení